Bosch Kombi Fiyatları ve Modelleri En Uygun Bosch Kombiler

Bosch kombi fiyatları düşünülenin aksine üstün kalitesine göre uygun fiyatlıdır.Kombi ürünlerinde de dünya genelinde faaliyet gösteren Bosch, asırlara dayanan tecrübesiyle aynı şekilde hizmet vermektedir. Tarihi 1700’lü yıllara dayanan firmanın ısıtma ve iklimlendirme faaliyetleri Buderus ismiyle başlamıştır. Termoteknoloji alanında Buderus 1731’de Bosch bünyesine katılmıştır. 19. yy. sonlarında üretilen Junkers duvar tipi kazan Bosch yoğuşmalı kombi cihazlarının ilk kuşağı olmuştur. 1900 yılında ilk defa yalıtımlı kazanı üreten yine Bosch olmuştur. 1975 yılında üretilen ilk ısı pompasında yer altı kaynak suyu kullanılmıştır. Günümüze kadar da birçok yeniliğe imza atan Bosch, kombi teknolojisinde gerek Türkiye’de gerekse dünyada yenilikçi olmaya devam etmektedir.

boş kombi fiyatları ve 2021 bosch kombi modelleri

Neden Bosch Kombi Tercih Etmeliyim ?

Kombiler artık günümüzün vazgeçilmez konut eşyalarından biri haline gelmiştir. Yazın veya kışın kullanılan ev ve işyerleri ısıtma konusunda kombiler yer almaktadır. Çünkü klasik ısınma yöntemlerine nazaran hem kolay hem de daha verimlidir. Güvenlik ve tasarruf konusunda yine kombiler ön plana çıkmaktadır. Bu hususları dikkate alan Bosch kombi, her tüketiciye hitap eden kombileri ile bir dünya markası olmayı başarmış durumdadır. Bunun en büyük nedeni Bosch yoğuşmalı kombi, verim, uzun süreli kullanım ve tasarrufu birleştirmeyi başaran nadir kombilerdendir.

Yoğuşma son yıllarda teknolojik gelişmelere bağlı olarak geliştirilen bir sistemdir. Burada asıl yapılan kombi borusundan dışarı atılacak olan buhardaki gizli ısının geri dönüşümüdür. Böylece kombinin tasarruf etmesi sağlanmaktadır. Bosch kombi , yoğuşmalı ürünleriyle kaliteli hizmet sunmakta, maksimum verim ile minimum tüketim miktarını birleştirmektedir. Gizli ısı, su buharındaki ısıdır. Yoğuşmalı kombilerde bulunan özel eşanjörler yardımıyla buhar halde bulunan su, damlacıklar haline getirilmektedir. Böylece hem suyun kaynatılması daha çabuk olmakta, dolayısıyla daha az gaz sarfiyatı yapılmaktadır. Bir kombinin bir litre suyu ısıtması için yaklaşık olarak 0,7 ile 0,8 metreküp az harcaması gerekmektedir. Kaynatılan suyun bir kısmı sisteme gönderilip ısıtma sağlanırken buhar hainle gelen kısmı atılmak için kombi borusuna gönderilmektedir. Bosch yoğuşmalı kombi, buharı kombi içerisinde çarptırma ve dolaştırma işlemi yaparak damlacıklar haline getirmekte ve sisteme geri aktarmaktadır. Dolayısıyla su ve gaz harcaması minimum düzeye indirmektedir. Bu da Bosch kombi fiyatları ve modelleri ailesinin ne kadar tüketici ve çevre dostu olduğunu göstermektedir.

Müşteri Memnuniyeti İçin Bosch Kombi

Kullanıcıların bir kombiden beklediği en yüksek oranda verim almaktır. Bunu yaparken tasarruf yapması da önemlidir. Ayrıca uzun süreli kullanım ve yedek parça konusunda sıkıntısız bir kombi her zaman tercihlerde ön plana çıkmaktadır. Bosch tüm bu istekleri göz önüne almakta ve müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutma gayretini göstermektedir. Dünya üzerinde bu kadar yaygın olarak kullanılmasını da bu özverisine borçludur. Size düşen ise konutunuzda gönül rahatlığı ile kombinizi kullanarak keyfini sürmek olacaktır. Kombi çalıştırılırken önemli olan kazanının tam kapasite çalışmasıdır. Kapasitesinin üstünde çalışmaya zorlanan kombiler, yüksek faturaya neden olabilmektedir. Öte yandan kapasitesinin altında çalıştırılan kazanlarda ise verim kaybı yaşanmaktadır. Kazan kapasitesi düşük oranda çalışan kombiler % 3 ile % 5’ e varan kayıp vermekte ve tasarruf yerine ek maliyet getirmektedir.

Bosch, istenmeyen durumlardan olan ancak zamanla parçaların aşınması ve kullanılamaz hale gelmesi nedeniyle ihtiyaç duyulan yedek parça konusunda da öncü kuruluştur. Özellikle kombinin ateşleme sisteminin ana parçası olan gaz valfı ve kombinin nefes almasını sağlayan fan gibi parçalar Bosch kalitesi ile üretilmekte ve yaygın servis ağı sayesinde kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Gaz valfı, tesisattan aldığı voltajı gaz ile birleştirmektedir. Bu ikisini brülöre aktarır ve kombi ateşlemesini gerçekleştirir. Dolayısıyla valf olmadan kombiniz ateşleme yapamaz ve çalışamaz. Fan ise hermetik ve yoğuşmalı kombilerde kullanılan ve kombinin hava akışıyla ilgili olan parçadır. Bosch teknolojisi ile üretilen bu ve benzeri parçalar uzun süreli kulanım için tasarlanmaktadır.

Bosch Teknolojisiyle Güven ve Tasarruf

Bosch yoğuşmalı kombi fiyatları belirlenirken enerji seviyesi, kazan kapasitesi ve sıcaklık düzeyi gibi faktörler göz önüne alınmaktadır. Böylece her bütçeye uygun ve son teknoloji kombiler müşteri beğenisine sunulmaktadır. Condens 2200i W, Condens 2300i W, Condens 7000i W, Condens 2500 W, Condens 2000 W ve Comfort Condense yoğuşmalı kombiler ile evinizde Bosch kalitesini yaşayabilirsiniz.

Bosch yoğuşmalı kombi modelleri arasında yer alan Comfort Condense kombi, 30 ve 35 kW ısıtma ve sıcak su kapasiteli kazanları ile farklı ihtiyaçlar için tasarlanmıştır. A sınıfı enerji verimliliği sağlamakta ve mevsimsel olarak % 92 oranında tasarruf etmektedir. Yoğuşma teknolojisi ile düşük gaz tüketimi yanında alüminyum-silisyum karışımı döküm eşanjörü sayesinde yüksek enerji verimi sunmaktadır. Ayrıca kullanıcı açısından geniş modülasyonu ile kolay kullanım sunmaktadır. Bir diğer yoğuşmalı kombi modeli olan Condens 2000W kompakt boyutları ile yerden tasarruf etmektedir ve oldukça sessiz çalışmaktadır. Çevirmeli düğme tasarımı kolay kullanım sağlamakta, 24 kW ısıtma ve sıcak su kapasitesi ile dikkat çekmektedir.

Bosch Kombi Modelleri

24 kW kapasiteli bir diğer ürün de Condens 2500W yoğuşmalı kombidir. Mevsimsel olarak % 93 verimlilikle çalışmakta ve A sınıfı enerji ile tasarruf sağlamaktadır. Oldukça sessiz çalışan kombinin yen nesil ara yüzü kolay kullanımı beraberinde getirmektedir. Bosch kombi modelleri içerisindeki Condens 7000i W kombi, 24 ve 30 kW ısıtma kapasitesine sahip 28 ve 35 kW’lık sıcak su kapasiteli kazanları ile farklı alanlar için tasarlanmıştır. % 93 oranında verimlilikle çalışan yoğuşmalı kombi, yüksek verimliliği ile A sınıfı tasarrufunu bir araya getirmektedir. Titanyum cam ön paneli ile benzersiz bir deneyim sunan 7000i W, şık ve sağlam tasarımıyla göz doldurmaktadır. Yeni teknoloji ürünü olan gelişmiş hidrolik grup ile daha uzun ömürlü işletim sistemine sahiptir.

En Uygun Fiyatlı Bosch Kombi Modeli

Yoğuşmalı kombiler arasında en yenileri ise 2300i W ve 2200i W yoğuşmalı kombilerdir. Condens 2300i W 24 kW ısıtma kapasitesi ile çalışmaktadır. A sınıfı olan kombi, 28 kW sıcak su ısıtma kapasitesine sahiptir. % 94 verimlilik ile gelişen Bosch teknolojisinin kombiye yansımış halini sergilemektedir. Düşük ısı ihtiyaçlarında bile yüksek modülasyonu ile tasarruf sağlamakta, kompakt yapısı ile de alandan kazanç sağlamaktadır. Bosch termoteknoloji alanında ürettiği yeni kombilerden diğeri ise Condens 2200i W yoğuşmalı kombidir. Farklı alanlar için 20 ve 24 kW kapasiteli iki farklı seçenek sunmaktadır. Her iki model de 25 kW sıcak su kapasitesi ile yüksek konforu evinize getirmektedir. Bosch klasiği haline gelen sessiz çalışma ve yerden tasarruf yeni Bosch kombi modelleri arasında da kendini göstermektedir.

CW100 ve CW400 modülasyonlu programlanabilir sistem kumandaları ile ısıtma sistemleri kontrol edilebilmektedir. CW100, 4 farklı karışımlı devreyi ve iki adet boyleri kontrol edebilmektedir. Hem CW100 hem de CW400, dış hava sıcaklığına ve oda sıcaklığına bağlı çalışabilen modülasyonlu gelişmiş sistem kumandası ile kontrol edilebilmektedir. Otomatik konfigürasyonları sayesinde sistem ve modülleri tanıma özellikleri ile de bu alanda ön plana çıkmaktadırlar. Ayrıca CW100 kullanılabilen farklı modülleri ile çok çeşitli ısıtma devresini kontrol edebilen sayılı sistem kumandaları arasında yer almaktadır. Programlanabilir sistem kumandası CW400, ısıtma için günlük ve haftalık saat programı sunmaktadır. Böylece kişiselleştirilmekte ve aile bütçesine katkı sağlamaktadır.

Diğer tüm kombilerimizi görmek için kombiler sayfasını ziyaret edebilirsiniz.