Buderus Yoğuşmalı Kombi

Yazlık veya kışlık nerede bulunursanız bulunun, ev ve işyerinizin olmazsa olmazları arasına kombiler yerleşmiş durumdadır. Diğer ısıtma araçlarına göre kolay ve temiz kullanımı, kombilerin tercih nedenidir. Buderus yoğuşmalı kombi, kolay kullanımın yanı sıra aile bütçenizi düşünmektedir. Çünkü Buderus, yılların verdiği tecrübe ile çalışan ve en iyi hizmeti vermek için gayret gösteren sayılı firmalar arasında yer almaktadır.

Bir kombiden beklenen uzun süreli kullanım ve sıkıntısız bir hizmet sunmasıdır. Kısa sürede arıza vermesi veya hatalı çıkması tüketici açısından zor durumlardan biridir. İstenmeyen bu gibi durumlar göz önüne alınarak üretilen Buderus yoğuşmalı kombi, müşteri memnuniyetini kanıtlamış durumdadır.

Buderus, 1731 yılında Johann Wilhelm Buderus tarafından kurulmuştur. Kuruluşundan itibaren ısıtma ve iklimlendirme konusunda faaliyet göstermekte, sanayi ve teknolojiye ayak uydurarak tecrübesiyle bu alana öncülük etmektedir. Türkiye’de de kalitesi ile kendinden bahsettirmeyi başaran firma, bireysel ve ticari ürünlerin üretimini yapmaktadır.

Buderus kombi, kolay kullanım, güvenlik konularının yanında tasarruf yapmayı da amaçlar. Dünya genelinde adından sıkça bahsettiren Buderus, dünyada ön plana çıkabilen sayılı firmalardan biridir. Farklı boylardaki kazan seçenekleri ve özellikle yedek parça konusundaki kolay ulaşım imkânı Buderus’u bir adım öne taşımaktadır. Böylece Buderus’la sıcak suya en tasarruflu şekilde ulaşmanın konforunu yaşayacaksınız.

Bir kombinin önemli noktalarından biri kazan kapasitesi ile alakalıdır. Bu konuda kullanıcıların birçoğu kazan kapasitesinin büyük olmasının daha fazla verim alınması olarak düşünmektedir. Hâlbuki kombide istenen tam kapasite çalışmasıdır. Kapasitesinin altında çalıştırılan kazanlar % 3 ile % 5 oranında kayba neden olmaktadır. Bu da daha fazla enerji sarfiyatına neden olmakta ve tüketicinin zarar etmesine yol açmaktadır. Buderus yoğuşmalı kombi modelleri, farklı büyüklüklerde kapasiteli kombi kazanları sayesinde size en uygun kombiyi sunmakta ve tasarruf için gayret göstermektedir.

Yedek parça konusunda yaşanan sıkıntılar, müşteriler için farklı sıkıntılara yol açabilmektedir. İstenmeyen durumlardan biri olan parçadaki aşınma ve bozulmalar, kombinizi kullanılamaz bir hale getirebilmektedir. Örneğin gaz valfı, kombinin ateşleme için gerekli parçasıdır. Gaz valfı, tesisattan aldığı gaz ile elektronik karttaki voltaj ile birleştiren parçadır. Gaz ve voltajı bir araya getirerek brülöre aktarmakta ve yanma oluşumunu sağlamaktadır. Gaz valfının arıza vermesi, kombinin yanmamasına neden olmaktadır. Hermetik ve yoğuşmalı kombilerce kullanılan fan da kombinin ihtiyaç duyduğu önemli parçalardandır. Adeta vücuttaki akciğer gibi görev yapan fan, sistemin hava dolaşımını sağlayarak kombinin nefes almasını sağlamaktadır. Üretim yaparken bu tür önemli yedek parçaların uygun ve hızlı ulaşım imkânını sağlayan Buderus kombi, müşteri memnuiyeti için gerekli ne varsa özen göstermektedir.

Buderus Yoğuşmalı Kombi İle Tasarruf Evinizde

Tüketicinin beklediği kombinin maksimum verimde ve minimum enerji ile çalışmasıdır. Buderus, tüketici bütçesini de düşünerek maksimum ısı miktarına ulaşırken minimum enerji hedefi ile çalışmaktadır. Yoğuşmalı kombi üretiminin asıl amaçlarından bir de budur. Yoğuşmalı ürünleriyle Buderus, yoğuşmasız kombilere oranla daha fazla tasarruf sağlamaktadır. Yoğuşmalı sistem son dönemde revaçta olan sistemler arasında yer almaktadır.

Yoğuşmalı kombi teknolojisi gizli ısıyı kullanma amacına dayanmaktadır. Gizli ısı kombi dış borusu ile dışarıya salınan ısıdır. Yoğuşma ile bu ısı sisteme geri kazandırılmaktadır. Bunun için de eşanjör adı verilen parçalar kullanılmaktadır. Eşanjörler dışarıya atılacak olan gizli ısıyı yani su buharını, dolaştırma ve çarptırma yaptırırlar. Böylece su haline gelen ve ısısı henüz düşmemiş olan buhar yeniden kazana aktarılır. Dolayısıyla daha az gazın kullanımı ile ısıtma sağlanır. Buharın yoğuşması için kondenzasyon işlemi uygulanır.

Kombinin 1 litre su için kullandığı gaz miktarı yaklaşık 0,8 metreküptür. Ortama gönderilen sıcak su dışında kombi içerisinde yoğuşmasız kombilerde dışarı atılan buhar oluşmaktadır. Yoğuşmalı kombilerde ise özel kapakçıklar, eşanjör gibi parçalar bulunmaktadır. Bu parçalar dolaştırma ve çarptırma işlemi sayesinde su damlacıkları haline getirilmektedir. Bu işlem esnasında ısısını kaybetmeyen damlalar, yeniden kullanım için hazır hale gelmektedir. Böylece Buderus yoğuşmalı kombi modelleri, tasarruf ve verim konusunda kendini kanıtlamayı başararak tüketici dostu olduğunu göstermektedir.

Buderus Yoğuşmalı Kombi Fiyatları

Kombi fiyatları, kazan kapasitesi, sıcaklık derecesi ve enerji sınıfı gibi faktörlere göre belirlemektedir. Farklı ihtiyaçlar için üretilen bireysel ve ticari ürünler her türlü ihtiyaç için tasarlanmaktadır. Bireysel olarak Logamax Plus GB022i, Logamax Plus GB122i, Logamax Plus GB062, GB012 ve GB072 ürünleri farklı özellikleri ile göz doldurmaktadır. Ticari ürünler olan Logamax Plus GB172i ve 162 ise aynı zamanda bireysel olarak da kullanılabilmektedir. 

Buderus kombi modelleri arasında yer alan Logamax Plu GB022i’nin genel özellikleri arasında 26 kW sıcak su kullanım kapasitesi, 1:5 geniş modülasyonu ve kompakt boyutu yer almaktadır. A enerji sınıfı bir ürün olan GB022i, mevsimsel olarak da % 94 oranında bir verimlilik ile çalışmaktadır. Böylece tüketici dostu bir kombi olduğunu göstermektedir. Logamax Plus GB122i ise aynı verimlilik düzeyinde çalışan bir kombidir. Kompakt ve sağlam yapısı sayesinde uzun ömürlü kullanımı ile dikkat çekmektedir. Dış havaya bağlı çalışan geniş modülasyonu yüksek verimlilikte çalışmasına olanak tanımaktadır.

Logamax Plus GB062 Buderus kombi modelleri arasında yer alan bir diğer yoğuşmalı kombidir. Yüksek konfor ve düşük yakıt tüketimi ile en çok tercih edilen modeller arasındadır. 24 kW ısıtma kapasitesi olan kombinin sıcak su kapasitesi 30 kW’dır. Merkezi enerji verimliliği % 93 ile yüksek verimlilik sunarken oldukça sessiz şekilde çalışmaktadır. Tüm bunlara rağmen A sınıfı enerji verimliliğinden ödün vermeyen az sayıda kombiden biri olmayı başarmaktadır. Yeni nesil ara yüzü sayesinde de kullanıcı açısından kolay kullanım sunmaktadır.

Bireysel kombiler arasında yer alan Logamax Plus GB012, 25 kW kapasitesi ile dikkat çekmektedir. Yoğuşma teknolojisi ile verimi yüksek, gaz sarfiyatı minimum düzeydedir. Mevsimsel enerji verimliliği % 88’dir. Tam kapasite çalışırken 36 dB gibi A seviyesinde çalışması oldukça sessiz olduğunu göstermektedir. 8 litrelik genleşme deposu ile daha az su sarfiyatı yapmakta, yüksek modülasyonlu fanı sayesinde daha verimli bir yanma sağlamaktadır. LCD ekranı daha iyi ışıklandırma sunarak kullanıcı açısından kolay ve modern bir kullanım sunmaktadır.

Sıcak su kapasitesi 30 kW kadar yüksek olan bir diğer kombi ise Logamax Plus GB072, 24 kW ısıtma kapasitesi bulunmaktadır. Alüminyum-silisyum karışımı döküm eşanjörü sayesinde enerji verimi en üst seviyede tutulmuş ve yakıttan tasarruf sağlanmıştır. Geniş modülasyonu sayesinde de kullanım kolaylığı ön plana çıkarılmıştır.

Ticari alanda daha fazla kullanım için tasarlanmasına rağmen bireysel olarak da kullanılabilen Logamax Plus GB172i, 35 ve 42 kW kapasitesi ile farklı alanlarda kullanılabilmektedir. Çizilmeye dayanıklı titanyum ön panel, teknoloji ve şıklığı birleştiren bir görünüme sahiptir. Ayrıca geniş modülasyonu ve Sistem Kontrol Ünitesi Logamatic RC300 ile artı fonksiyon ekleme özellikleri kombinin artıları arasında yer almaktadır. Verimlilik olarak % 93 seviyesinde yüksek verimliliğe sahip kombi A sınıfı enerji seviyesinde çalışmaktadır.

Hem ticari hem de bireysel konutlar için kullanılabilen Logamax Plus GB162, ALU Pus teknolojisi ile yenilikçi, yoğuşmalı eşanjör kullanmaktadır. 69 ve 100 kW arasında yüksek kapasite ile çalışabilen, A sınıfı enerji seviyesinde bir kombidir.