DEMİR DÖKÜM YOĞUŞMALI KOMBİ

Kombi, günümüzde ev için vazgeçilmez eşyalardan biri haline gelmiş durumdadır. Yaz ve kış nerede bulunursanız bulunun, evinizin olmazsa olmazlarıdır. Kombiler kolay ve temiz kullanımı için tercih edilmektedir. Fakat kombi alırken Demir Döküm yoğuşmalı kombi olması önemlidir. Çünkü Demir Döküm, yılların verdiği tecrübe ile çalışmakta ve size en iyi hizmeti vermek için gayret göstermektedir.

Kombi alırken dikkat edilmesi gereken uzun süreli kullanım ve sıkıntısız bir hizmettir. Ürünün hatalı çıkması veya kısa süre sonra arıza vermesi, kullanıcıyı zor durumda bırakabilmektedir. Demir Döküm yoğuşmalı kombi, bütün bu durumlar göz önüne alınarak üretilmekte ve müşteri memnuniyeti en üst düzeyde göz önüne alınmaktadır.

Demir Döküm, 1954 yılından itibaren ısıtma ve iklimlendirme konusunda faaliyet göstermektedir. Kuruluşundan itibaren Türk sanayisine katkı sağlayarak tüketiciye her zaman daha iyi hizmet sunmak için öncülük etmiştir. Türkiye’de uzun yıllar boyunca kalitesi ile kendinden bahsettiren firma, döküm radyatör, kazan, soba, kat kaloriferi, şofben, panel radyatör ve kombi üretimi yapmaktadır.

Demir Döküm kombi, güvenli ve kolay kullanımının yanı sıra tasarruf sağlamayı da amaçlamaktadır. Dünya genelinde de yaptığı ihracat ile kendinden söz ettiren Demir döküm, rakipleri arasında ön plana çıkmayı başarabilen sayılı firmalardandır. Kazan kapasitesi, yedek parçaya ulaşım kolaylığı bakımından da tercih edilen Demir Döküm, sıcak suya en verimli yoldan ulaşmanızı sağlamaktadır.

Kazan kapasitesi bir kombinin önemli özelliklerinden biridir. Bu konuda yapılan en büyük hatalardan biri kazanın büyük olmasının daha fazla verim alınacağı düşüncesidir. Hâlbuki bir kombi kazanında olması gereken tam kapasite çalışmasıdır. Tam kapasite çalışmayan kazanlar % 3 ile % 5 arasında verim kaybına neden olmaktadır. Ekonomik anlamda tüketiciye eksi olarak yansıyacak olan bu tür sıkıntılara karşı Demir Döküm kombi ailesi, farklı büyüklüklerde kapasiteli kombi kazanları ile size en uygun kombiyi sunmak için gayret göstermektedir.

Müşterilerin en büyük sıkıntılarından biri de yedek parçaya ulaşım zorluğudur. Her ne kadar istenmeyen bir durum olsa da zamanla kombideki önemli parçalar aşınabilmekte ve kullanılamaz hale gelmektedir. Özellikle kombinin ateşleme için kullandığı gaz valfı, tesisattan aldığı gazı, elektronik karttan aldığı voltaj ile bir araya getirerek brülöre aktaran ve yanma oluşumunu sağlayan parçadır. Dolayısıyla parçanın aşınması veya arıza vermezi kombinin ateşleme yapmasını engellemektedir. Kombi için bir diğer önemli parça ise fandır. Hermetik ve yoğuşmalı kombiler tarafından kullanılan fan, hava dolaşımının doğru şekilde yapılmasını sağlayarak sisteme hava aldırmaktadır. Demir Döküm kombi, üretim yaparken yedek parçaya uygun ve hızlı ulaşım imkânını da müşterilerine sunmak için son derece önem göstermektedir.

Tasarruf İçin Demir Döküm Yoğuşmalı Kombi

Tüketici tarafından beklenen kombinin maksimum verimde çalışırken minimum oranda enerji sarfiyatıdır. Kombide öncülüğünü gösteren Demir Döküm, bu alanda da maksimum ısı miktarına ulaşırken tüketici tasarrufunu da düşünmektedir. Yoğuşmalı kombi üretmesinin amaçlarından en önemlisi de zaten budur. Tam yoğuşmalı ürünleri ile kaliteli hizmeti en tasarruflu şekilde müşterilerine sunmaktadır.

Yoğuşmalı sistem son dönemde kombi dünyasının vazgeçilmez teknolojik sistemi haline gelmiştir. Bu sistem ile gizli ısı denilen ve kombiden dışarı atılacak olan ısı, yeniden kullanılmaktadır. Böylece kombi içerisinde değerlendirilen gizli ısı, yeniden sisteme kazandırılmaktadır. Gizli ısı sisteme kazandırılırken turbo eşanjörler devreye girmektedir. Henüz buhar olan su atılmadan bu eşanjörler ile su buharının yeniden yoğuşması ve ısının önemli bir kısmının yeniden kullanımı sağlanmaktadır. Buharın yoğuşması için kondenzasyon yöntemi kullanılmaktadır.

Bir litre suyun kombide kullanımı için yaklaşık olarak 0,7 ile 0,8 metreküp doğalgaz kullanılmaktadır. Meydana gelen buharlaşmadan sonra bacadan atılacak olan su buharı, yanma bloğu içerisindeki özel kapakçıklar yardımıyla kombi içerisinde dolaştırılmaya başlanır. Dolaştırma ve çarptırma işlemi esnasında turbo eşanjörler devreye girer ve su haline getirilen damlacıklar, ısısını kaybetmeden yeniden kullanıma hazır hale getirilir. Yoğuşmalı kombilerin yoğuşmasız olanlardan daha tasarruflu olmasının sebebi de budur. Demir Döküm yoğuşmalı kombi modelleri, tasarruf, verim ve tüketici dostu olması için tasarlanan en iyi kombilerdendir.

Demir Döküm Yoğuşmalı Kombi Fiyatları

Demir Döküm firması fiyat belirlemede kapasite, sıcaklık derecesi ve enerji sınıfı gibi faktörlere göre fiyat belirlemektedir. Kullanıcılarının farklı ihtiyaçlarına göre üretilen Nitromix, Atromix ve Atron Condense yoğuşmalı kombilerin fiyat farklılığının nedeni bu özelliklerdir.

Nitromix kombiler, 24, 28 ve 35 kW kapasiteli ürünlerdir. Böylece ister küçük ister büyük alanlar için en iyi verimi sunmak için tasarlanmıştır.  A sınıfı bir kombi olması, yüksek ısıya ulaşmak için düşük doğalgaz kullanımı sağlamaktadır. Su akışı XL olsa bile bu özelliğinden taviz vermeyerek enerji ve su tasarrufunu aynı anda dengeleyebilmektedir. Dairesel yapılı paslanmaz çelik eşanjörü de aynı şekilde yüksek ısı transferi sayesinde tasarruf ve uzun ömürlü kullanım sağlamaktadır.

Nitromix, akıllı ısıtma sistemine sahip bir kombidir. Böylece ortamın ihtiyaç duyduğu sıcaklığı gidiş dönüş sensörleri ile kontrol ederek alev ve pompa modülasyonunu sağlayarak ekonomik bir kullanım sağlar. Düşük ses düzeyi, 6. Sınıf NOx emisyon salınımı, kolay kullanımı ve bakımı sayesinde en çok tercih edilen kombilerden biri olmayı başarmış durumdadır.

Kombinin bir diğer özelliği de Migo’dur. Migo akıllı termostat teknolojisidir. Ortam sıcaklık ayarını, iç ve dış sıcaklık seviyesini otomatik olarak kaydeden akıllı oda termostatı Migo, kullanıcı alışkanlıklarını öğrenerek, ek tasarruf sağlamaya yardımcı olmaktadır. Ayrıca akıllı telefon ile kontrol edilebilen Migo ile kombi ayarlarını dilediğiniz yerden değiştirebilir ve düşük fatura ile yüksek konforu yaşamış olursunuz.

Demir Döküm Kombi Modelleri

Demir Döküm kombi modelleri arasında yer alan Atromix yoğuşmalı kombiler, 20, 24 ve 28 kW kapasiteli çalışmaktadır. A sınıfı enerji ve su kullanımı yine vazgeçilmez özellikler arasında yerini almaktadır. Alüminyum-silisyum karışımı eşanjörü daha hafif ve ısı transferi daha fazla bir eşanjördür. Kombinin ortamın ihtiyacına göre çalışması, çevre dostu olması açısından da önemlidir. Nitromix yoğuşmalı kombide yer alan Migo akıllı oda termostatı, Atromix yoğuşmalı kombide de kullanıcı için tasarruf sağlamaktadır. Yüksek verimli şekilde kullanılabilen pompası, her tesisata uygun olarak ayarlanarak elektrik sarfiyatını en aza indirmektedir. Ayrıca debi sensörü bulunan kombide istenilen miktarda sıcak su en kısa sürede kullanılabilir hale gelmektedir.

Demir Döküm kombinin bir diğer üyesi olan Atron Condense, 20 ve 24 kW kapasitesi ile evinize ve işyerinize uygun seçenekler sunmaktadır. B sınıfı bir kombi olmasına rağmen enerji tasarrufu bakımından A sınıfı kombiler ile yarışacak şekilde tasarlanmıştır. Bunu XL seviyesinde akış profilinde bile A sınıfı seviyesindeki kullanımı ile göstermektedir. 6. Sınıf NOx seviyesinde emisyon salınımı, ne kadar çevre dostu bir kombi olduğunu kanıtlamaktadır. Atron Condense, üç aşamalı bir eşanjör sistemine sahiptir. Bunlardan ana eşanjörde yanma işlemi gerçekleştirilmektedir. İkinci eşanjör yüksek derecede sıcak su sağlarken meydana gelebilecek dalgalanmaları engeller. Üçüncü eşanjör olan yoğuşma eşanjörü ise düşük gaz tüketimi sağlayarak yüksek tasarruf edilmesini sağlamaktadır. Yeri gelmişken belirtmek gerekirse Demir Döküm kombi modelleri arasında yer alan Atron, Good Design ve Green Good Design ödüllerinin de sahibidir.