Kombimi yenilemek için ne yapmalıyım ?

Mevcut doğalgazlı yakıcı cihazınızın (kombi, soba, şofben) hermetik, yoğuşmalı veya bacalı olup olmaması ilk kriterdir. Hermetik kombiden, hermetik kombiye ya da yoğuşmalı kombiye geçişlerde firmamız tarafından, montadan önce sizden alın bilgilerle (İGDAŞ Tüketim Numarası, veya Tesisat Numarası, Müşteri Adres ve Telefon, eski cihazınızın markası ve modeli, yeni cihazınızın markası ve modeli, cihazın hangi mahalde bulunduğu vb) İGDAŞ’a firmamız tarafından müracaat edilir.

İGDAŞ Onay Mühendisleri bu bilgiler doğrultusunda İGDAŞ veritabanına girerek cihaz ve mahal bilgilerine ulaşır. Herhangi bir tesisat değişikliği ya da cihaz değişikliği olmadığı takdirde gönderdiğimiz Cihaz Değişim Formu onaylanır.

Eğer tesisatta değişiklik yapıldıysa, cihaz tipi değiştirildiyse İGDAŞ Cihaz Değişim Formunu ret eder. Bunun üzerine Cihaz Değişim İşleminin tamamlanması için yeni Doğalgaz Projesi çizilmesi zorunluluğu ortaya çıkar.

Yetkili mühendis ve teknikerlerden oluşan uzman personelimiz sizinle görüşüp onay aldıktan sonra tesisatın mevcut halinin çizimini almak ve şartnameye uygun olacak şekilde (eski flekslerin değişimi, tesisattaki uygunsuzluklar) tesisatın düzeltmesi için adresinize gelerek projelendirme işlemini başlatır.

Proje onaylandıktan sonra Randevu alınır. Daha sonra müşteri ile görüşerek uygun olduğu güne Gaz Açma Randevusu alınır. Bu arada tesisatın kontrolü ve eksiklerin giderilmesi sağlanır. Randevu gününde İGDAŞ’ın Gaz Açma Mühendisi ve Firmamızın Mühendisinden oluşan bir ekiple Gaz Açma İşlemi tamamlanır.

Bacalı Kombiden, Hermetik ya da Yoğuşmalı Kombiye geçişlerde İGDAŞ yeni proje çizilmesini zorunlu tutar.