vaillant kombi fiyatlarıHer evin olmazsa olmaz ihtiyaçlarından bir tanesi şüphesiz kombilerdir. Kombi gerek kış mevsiminde gerekse yaz mevsiminde her evde bulunması gereken bir üründür. Kombi kullanımında ürünün hata vermesi ve sürekli arıza çıkarması kullanıcı açısından başlı başına sorun oluşturur. Kombi seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalara özen gösterilirse uzun ömürlü kullanımlar sağlanabilir.

Vaillant kombi bu konuda kullanıcıyı memnun edecek özelliklere sahiptir. Yüksek özellikte tasarruf sağlaması da önemli özelliklerinden biridir. Vaillant kombi yaklaşık 30 milyonu aşkın evlerde ve 60’tan fazla ülkede hizmet vermektedir.

Vaillant kombi, kombinin mucidi olarak da bilinmektedir. En az yakan kombi olarak tanınması da olumlu özelliklerindendir. Maksimum derecede ısınma ve tasarruf özelliği sayesinde de uzun ömürlü kullanımlara sahiptir. Vaillant kombi yoğuşmalı özelliği ön planda tutarak tüm müşterilerine kaliteli hizmetler vermektedir.

Vaillant Kombi Fiyatlarını Belirleyen Özellikler

Vaillant kombi fiyatları, kombinin kapasitesine, enerji sınıfına ve sıcak su derecesine göre değişkenlik göstermektedir. Green IQ, eco TEC plus, eco TEC pro, eco TEC pure, eco TEC intro şeklinde özelliklerine göre fiyat listeleri belirlenerek piyasaya sürülmüş durumdadır. Vaillant kombi fiyatları belirlenirken kombinin su debisine göre fiyatlar belirlenir.

Vaillant Yoğuşmalı Kombiler Nasıl Çalışır ?

Yoğuşma sisteminde atıkgaz sıcaklığının turbo eşanjör sistemi ile düşürülerek ortaya bir yanma meydana gelir ve bu yanma sonucunda da su buharı sisteme geri kazandırılır. Böylece geri dönüşümlü bir sistem meydana gelir ve daha verimli bir çalışma sistemi oluşur. Yoğuşmalı kombiyi diğer kombilerden ayıran en önemli özelliklerinden birisi, kondenzasyon tekniğinin kullanılması, baca gazı ürünlerindeki nemin yoğunlaşması ve bu yoğunlaşma sonucunda meydana gelen buharlaşmanın gizli ısısının bir bölümünün kullanılması ve bu sayede ısının geri kazanılması yeteneğidir. Gizli ısı denilen ısı çeşidi ise, 1 metreküp doğalgaz başına düşen su oranı ile ilgilidir. Yani 1 metreküp doğalgaz başına ortalama 1.5 ila 1.7 kg su düşer. 1 kg su başına ortaya çıkan buharlaşma ısısı da ortalama 539 kcal’dir. İşte meydana gelen bu ısı sonucu açığa çıkan enerjiye gizli ısı denmektedir.

Yoğuşmalı kombilerin çalışma sistemi, bacadan çıkan gazların içinde bulunan su buharlarındaki enerjiyi, yanma bloğunun içinde bulunan ve özel olarak tasarlanmış kanatçıklara gazları yeniden dolaştırmak şartı ile çarptırır ve alır. Bunu da tesisat suyuna aktarır. Yanma sonucu meydana gelen ürünler ilk eşanjörden geçer ve bu esnada içindeki su buharı yoğunlaşıp su haline gelir. Yoğuşan bu suyun enerjisi de 2. Eşanjörde dolaşan sistem, suyu alır. Yoğuşmalı sistem ile çalışan kombiler, standart kombilere nazaran daha verimli çalışır. Ve yoğuşma sonucunda meydana gelen bu su, özel bir tahliye borusu aracılığı ile dışarı atılır.

Yoğuşmalı kombi alırken dikkat edilmesi gereken hususlardan biri, kombinin kazan kapasitesini göz önünde bulundurmaktır. Kazan kapasitesi, ihtiyaç olan büyüklüğe ya da küçüklüğe göre tercih edilmelidir. Büyük olarak seçtiğiniz klasik kazanları daha düşük kapasitede kullanacağınız için yaklaşık % 3 ya da % 5 daha düşük verimle çalışacağını aklınızdan çıkarmamalısınız. Sanıldığı gibi yoğuşmalı kazanlar olması gerekenden büyük seçildiği takdirde daha verimli olacağı düşünülmemelidir. Bunun verimlilik etkisi klasik kazanlarda daha çok görülür.

Fan ve gaz valfi sistem için olmazsa olmaz iki önemli unsurdur.

Vaillant yoğuşmalı kombi de tüm bu tasarruflu sistem özelliklerine sahip olup, en çok tercih edilen kombi çeşitleri arasında yer almaktadır.
Vaillant yoğuşmalı kombi ile ilgili detaylı bilgi vermek gerekirse,

Eco TEC intro tam yoğuşmalı kombi;

Sıcak suda ve ısıtmada A enerji verimliliği bulunmaktadır. Paslanmaz çelik eşanjörü sayesinde uzun ömürlü kullanıma sahiptir. Yüksek kaliteye sahip paslanmaz çelik eşanjör, kombinin daha uzun süreli kullanımını sağlar ve aynı zamanda ısı transferi ve yanma da verimlilik sağlanır. Sezonluk verim % 93 oranında gerçekleşir, düşük emisyon da yüksek tasarruflu çalışmayı sağlar.

İki farklı kapasite seçeneği sayesinde farklı ihtiyaçlara cevap verebilmektedir. Sıcak suda ve ısıtmada A enerji verimliliği sayesinde yüksek tasarruf sağlamaktadır. Beraberinde dakika başına 13,4 lt ye kadar sıcak su debisi ile fazla miktarda sıcak su verme imkanına sahiptir. XL seviyesinde olması bol miktarda sıcak su kapasitesi oluşturmaktadır. Görünüş olarak da vaillant ailesinin en küçük kombisidir.
Bu kombi, fonksiyonel olmasının yanı sıra bir de estetik açıdan güzelliğe sahiptir. Dokunmatik ekranı son derece şıktır. Bu sayede de komutlar arası geçişi basit bir şekilde yapmak mümkündür.

Vaillant kombilerde pek çok hayatı kolaylaştırıcı özellikler mevcuttur. Pratik kullanımı sayesinde istediğiniz zaman, kendinize göre ayarlamalar yapabilir ve tasarruf sağlayabilirsiniz. En basit örnek vermek gerekirse;

Wİ-fi erişimi sayesinde kolay bir şekilde internete bağlanabilir ve kombinin yanında bulunmadan da istediğiniz ayarı sağlayabilirsiniz. Teknolojinin yenilikleri ve gelişmişliği hayatın her alanında olduğu gibi kombi kullanımında da sizlere kolaylık sağlayacaktır. Bir diğer özellikten bahsetmek gerekirse, modülasyonlu çalışma sayesinde ciddi oranda tasarruf elde eder ve aile bütçesini sarsmamış olursunuz.
Isıtma suyunun ve beraberinde kullanım suyunun da kontrolünü sağlamak sizin elinizde. Vaillant kombinin en güzel ve de önemli özelliklerinden biri de gün içinde ne zaman isterseniz sınır tanımaksızın zaman programlama sağlamanızdır. Pratik olan özelliği ise ister duvarınıza isterseniz de masa üstünüze kurulum yaptırmanızdır. Fazla yer kaplamaması görsel ve işlevsel açıdan sizleri zorlamayacak açıda tasarlanmıştır.

Eco TEC Plus Tam Yoğuşmalı Kombi

tam yoğuşmalı kombiler, yüksek derecede ısınma, sıcak su rahatlığı ve maksimum düzeyde tasarruf bulunmaktadır.
Isıtma esnasında A sınıfı enerji verimliliği sağladığı için yüksek tasarruf da bununla beraber gelmektedir.

Seviye XL seviyesine gelse bile sıcak su konforu hala A enerji kalitesi göstermektedir. Eco TEC plus cihazların XL seviyesinde sıcak su konforu sağlamasının yanı sıra, sağladığı bir diğer özellik de çok fazla miktarda sıcak su vermesi ve mikro depolama ya da aqua konfor adı da verilen özelliği sayesinde az hacimdeki su ihtiyacınızı da önden ısıtmanızı sağlar. Ve bu suyu depolar.

Aqua konfor teknolojisine sahip olduğu için ön taraftan sıcak su depolarken buna ilave olarak da NTC sensörü sayesinde sabit sıcaklıkta su konforu da sağlanmaktadır.

Diğer kombi çeşitlerinde olduğu gibi paslanmaz çelik kaplı eşanjör ile uzun ömürlü oluşu kanıtlanmıştır. Eco TEC plus tam yoğuşmalı kombinin paslanmaz çelik gövdesinin uzun ömürlü olması sadece kombinin uzun ömürlü olmasını sağlamaz. Aynı zamanda da ev ekonıminize büyük katkılar sağlar.

Ayrıca 4 adet ayrı ayrı sıcak su kapasite seçenekleri ve ısıtma seçeneği ile de istenilen her yapıya uygun olarak tasarlanmıştır.

Otomatik kapasite özelliğinin en güzel getirisi, ev ortamını istenilen ve ihtiyaç görülen uygun ısı ortamına dönüştürmesidir. Böylece daha tasarruflu bir ısınma sağlanır.

Green IQ

Green IQ A enerji verimliliği sağlamaktadır ve tekil cihaz olarak da %94 ısıtma sezonsal verimliliğe sahiptir. Ayrıca Green IQ ‘ nun yanında verilen VRC 700 f kablosuz kontrol seti sayesinde A+ sistem ısıtma enerji grubuna ve ayrıca % 98 sistem ısıtma sezonsal verimliliğine sahiptir.