Doğalgaz Projesi Çizimi ve Doğalgaz Projesi Ücreti

istanbul doğalgaz projesi çizimi ve doğalgaz projesi ücreti

İstanbul İçi Doğalgaz Projesi Çizimi Hizmetimizde;

  1. Eksiklerin belirlenmesi
  2. Sayacınızın İGDAŞ’tan alınması
  3. Sayaç Montajı
  4. Projenin çizilmesi
  5. Projenin gönderilmesi
  6. Onay sonrası gaz açımı

Hizmetini sağlamaktayız.

Doğalgaz projesi güncel çizim fiyatları

İlçelere Göre Doğalgaz Projesi Çizim Ücretleri

ANADOLU YAKASI Doğalgaz Projesi Çizim Fiyatları
Ataşehir 3000 ₺
Beykoz 3000 ₺
Çekmeköy 3000 ₺
Kadıköy 3000 ₺
Kartal 3000 ₺
Maltepe 3000 ₺
Pendik 3000 ₺
Sancaktepe 3000 ₺
Sultanbeyli 3000 ₺
Şile 3000 ₺
Tuzla 3000 ₺
Ümraniye 3000 ₺
Üsküdar 3000 ₺

Doğalgaz Projesi Hakkında En Çok Merak Edilenler

Doğalgaz projesi kaç günde onaylanır ?

Doğalgaz projesi çizimi yapılıp İGDAŞ’a gönderildikten sonra İGDAŞ tarafındaki yoğunluğa göre cevap süresi değişmektedir.

Doğalgaz projesini kimler çizebilir ?

İstanbul’da doğalgaz kullanımı yapılacak alanda projelendirme hizmetini sadece İGDAŞ tarafından sertifikalandırılmış yetkili mühendislik firmaları tarafından çizilir ve İGDAŞ’a iletilir.

Projem onaylanmadan gaz kullanımı yapabilir miyim ?

Doğalgaz projeniz İGDAŞ tarafından onaylanmadan gaz kullanımı gerçekleştirmezsiniz.

Doğalgaz projesi ne kadar zamanda çizilir ?

Doğalgaz projesi çizimi kısa süren bir işlemdir.

Doğalgaz projesi çizdirmek zorunlu mu ?

Konut ya da iş yerinizde doğalgaz kullanmak isterseniz bölgenizdeki gaz dağıtım firması tarafından yetkilendirilmiş bir firma tarafından doğalgaz projenizin çizilmesi ve bunun gaz dağıtım firmasına iletilip onayının alınması gerekmektedir.

Doğalgaz projem onaylandı şimdi ne olacak ?

Doğalgaz projeniz onaylandıktan sonra tarafımızdan İGDAŞ gaz açılış randevusu almaktayız. Sizler için doğalgaz sayacınızı teslim alıp, sayacınızın montajını yapıyoruz daha sonrasında ise İGDAŞ tarafından gönderilen mühendis ekibi ile gaz kaçağı testi yapılmaktadır. Gaz kaçağı olmadığı takdirde İGDAŞ mühendisleri tarafından gaz açılışınız onaylanmaktadır.

Kombi değişimi yaptım, doğalgaz projesi çizdirmem gerekir mi ?

Değişimi yapılan kombiye ya da montaj sırasındaki işleme göre doğalgaz projesi çizilip çizilmeyeceği mühendislerimiz tarafından belirlenmektedir. Çoğu zaman doğalgaz projesi çizimi yerine sadece cihaz değişim evrağı gönderimi sağlanmaktadır.

Hizmetlerimiz arasından kombi satış ve kombi montaj hizmeti de bulunmaktadır. Kombiler bağlantısına tıklayarak satışını yaptığımız kombileri görebilirsiniz.

İstanbul’daki bir daire için doğalgaz projesi çizim ve gönderim işlemleri İGDAŞ sertifikalı mühendislik firmaları tarafından sağlanmaktadır.

Daire içi doğalgaz projesinde yapılması gerekenler;

İGDAŞ Abonelik İşlemleri

Eğer meskenin bir aboneliği bulunmuyor ise ilk etapta sizlerin abonelik alması gerekmektedir. Abonelik işlemleri için sizlere yardımcı olmaktayız.

Aboneliği olmayan haneler adına İGDAŞ tarafına bir abone numarası olmadığı için proje gönderimi sağlanamamaktadır.

Abonelik işlemlerinizi https://internetsubesi.igdas.com.tr/ adresinden isterseniz sizler yapabilirsiniz. Biz bu konuda sizlere elimizden geldiğince yardımcı olmaktayız.

Proje Uygunlu ve Eksiklerin Belirlenmesi

Dairenizin İGDAŞ yönetmeliklerine uygun bir şekilde doğalgaz tesisatınızın hazırlanmış olması gerekmektedir. Uygun olmayan tesisatların projeleri İGDAŞ tarafından reddedilmekte, hataların ve(veya) eksiklerin giderilmesini belirtmektedir. Esikleri ve(veya) hataları giderilmeyen tesisatların gaz açılış onayı verilmemektedir.

BAŞAR ALTAN mühendislik olarak sizlere proje çizimi öncesinde dairenizdeki eksiklikleri ve(veya) hataları belirleyip proje öncesinde bunların giderilmesini talep etmekteyiz. İGDAŞ yönetmeliklerine uygun bir şekilde 30.000’den fazla konut için doğalgaz projesi gönderi yaptık ve %98 oranında İLK BAŞVURUDA GAZ AÇILIŞ ONAYI aldık.

Doğalgaz Projesi Öncesinde Çıkabilecek Eksikler ve Hatalar

Genel olarak doğalgaz projesi gönderilecek bir konut için en çok karşılaştığımız eksiklikler;

  1. Kombinin takılı olmaması
  2. Ocağın takılı olmaması
  3. Doğalgaz hattına ek hat çekilmiş olması
  4. Tesisat ile cihaz arasında kullanılan flex borularının eksik ya da iş görmez olması

BAŞAR ALTAN MÜHENDİSLİK olarak sizlere doğalgaz projesi hizmetinde Yeni Ocak Flexi ve Yeni Kombi Flexi temin etmekteyiz.

Proje Onayı Sonrasında Gaz Açılış İşlemleri

Projeniz çizildi, gönderildi ve onayınız alındı ama işler sadece bununla kalmamakta. Proje onayı sonrasında biz sizin adınıza İGDAŞ’dan sayacınızı alıp, daire girişinize sayaç montajını yapıyor ve gaz açılış randevusu alıyoruz.

Gaz açılış randevusunu aldıktan sonra İGDAŞ mühendisi ile birlikte dairenizi ziyaret edip İGDAŞ yetkilisinin incelemesinden sonra gaz açılışını gerçekleştiriyoruz.

Bu sayfada yazılanlar BAŞAR ALTAN mühendislik tarafından bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. İGDAŞ tarafından haberleri incelemek ve daha ayrıntılı bilgi almak için İGDAŞ İSTANBUL sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

%100 müşteri memnuniyetini hedef kabul etmiş BAŞAR ALTAN MÜHENDİSLİK olarak, en doğru şekilde işlemlerinizin yapılacağını taahhüt etmekteyiz. 20 yılı aşkın iş deneyimi ve 30.000’den fazla referansımız ile siz değerli müşterilerimiz için çalışmalar sağlamaktayız.

Doğalgaz projesi çizim işi sadece yetkili bir mühendislik firması tarafından yapılması gerekmektedir. İGDAŞ yetkisi olmayan firmalar doğalgaz projesi çizimlerini İGDAŞ tarafına gönderip onay alamamaktadır. Bu nedenle sizler için en doğru tercih doğalgaz projenizi İGDAŞ sertifikası almış bir mühendislik firmasına yaptırmanızdır. Sertifikalı firmalar listesinde BAŞAR ALTAN MÜHENDİSLİK firmasını bulabilirsiniz. Müşteri görüşlerimizi okumak için GOOGLE aramalarına BAŞAR ALTAN MÜHENDİSLİK yazarak 500’den fazla müşterimizin değerlendirmesine ulaşabilirsiniz. Her yaptığımız işin arkasındayız.