Yoğuşmalı Kombi

Son zamanların en sık kullanılan ısıtma sistem teknolojisi yoğuşmalı kombi modelleri günümüzde çoğu evde bulunsa da ürünlerin özellikleri sıkça tartışılıyor. Peki, yoğuşmalı kombi cihazlarının diğer ısıtma sistemleriyle karşılaştırıldığında avantajları nelerdir?

Kombi Her Dönemde Hayatımıza Kolaylık Sağlamıştır

Günümüzde kombi kullanımına alıştığımızdan bize kombinin olmadığı zaman hiç yokmuş gibi gelse de; eski çağlardan günümüze kadar insanlar ısınma ihtiyacını gidermek için değişik yöntemleri denemiştir. Özellikle son dönemlerde doğalgazın kullanılmasıyla evlerde hem ısı hem de sıcak su ihtiyacının karşılanması konusunda doğalgaz kullanıcıları kombileri tercih etmektedir. Kombiler, kişilerin kendi ısı ihtiyaçlarına göre bireysel gaz tüketimi yapmasına olanak verir. Üstelik zahmetsiz ve kullanımı kolaydır. Kombi çeşitleri; Bacalı kombi, Hermetik kombi ve Hermetik Kombinin bir çeşidi olan yoğuşmalı kombi başlıkları altında sınıflandırılabilir.

  • Bacalı kombiler yanmaları için gerekli olan oksijeni ortamdan alırken yanma sonucu oluşan atık gazı bağlı bulundukları bağımsız baca yardımıyla dışarı atarlar.
  • Hermetik Kombilerde atık gazın dışarı atılması işlemi kombinin kendi bacası yardımıyla yapılır.

Yoğuşmalı kombinin diğer kombilerden farkı; kombinin ısınma sırasında oluşan atık gazın içerisindeki su buharının ısı enerjisine dönüştürüldükten sonra sıvı hale geçip dışarı atılmasıdır. Standart kombilerde 200-250 ºC olan baca gazı sıcaklığı yoğuşmalı kombilerde 50-60 ºC olduğundan daha az enerji tüketimi söz konusudur. Böylece klasik kombilerde %80-92 aralığında olan verimli çalışma yüzdesi yoğuşmalı kombilerde %105 ile %109 oranında olabilmektedir. Isı veriminin maksimum düzeyde olması doğalgaz tüketicilerinin yoğuşmalı kombi tercih etmesinin en büyük nedenlerinden biridir.

Yoğuşmalı Kombi Çevre Dostu Bir Isınma Seçimidir

Yoğuşmalı kombi kullanımının bir diğer nedeni ise CO2 emisyonunun diğer kombilere oranla daha düşük düzeyde olmasıdır. Karbondioksit salınım değerinin düşük olması doğaya zarar vermeden kullanımı sağladığının göstergesidir. Verimli ısı elde ederken doğalgazın az tüketilmesi ve havayı kirletmemesi ekolojik sistemin düzenini sağlamak için önemli bir kullanım şeklidir. Gittikçe bozulan ekosistemi korumak konusunda hassas olan çevre dostu kullanıcıların ısıtma sistemi seçerken dikkate aldıkları en önemli konulardan biri de budur.

Evinize En Uygun Yoğuşmalı Kombi Seçiminiz İçin Yenikombi Sizlerin Yanında!

Satın alınırken ödenen tutar kullanıcıların gözüne çok gelse de; 15 yıl kullanım süresi olan bu cihazları, alana uygun kullanarak yapılacak tasarruf ile yoğuşmalı kombiler ilk birkaç sene içerisinde kendini amorti etmektedir. Bu tasarruflu kullanım için evinize ideal kombiyi almanız çok önemlidir. Binanın yapısı, hangi katta bulunduğu, kullanılan banyo sayısı gibi birçok özellik dikkate alınarak yapılması gereken proje çizimi, tesisat ve kullanılan petek sayısı yoğuşmalı kombi seçimini de etkilemektedir. Alanında 25 yıla dayanan deneyimiyle Başar Altan Mühendislik firmamızla doğalgaz proje çizimi,  İGDAŞ gaz açımı, kombi montajı gibi birçok işlemler için sizlerin yanınızdayız. En yeni yoğuşmalı kombi modellerini Yenikombi internet sitemizden online alışveriş avantajıyla satın alabilirsiniz. Merak ettiğiniz ürünler hakkında müşteri temsilcilerimizden bilgi almak için bizi arayın!